Na 12. srečanju s Krkinimi sponzoriranci, ki je bilo v sredo, 28. marca 2018, so med številnimi novomeškimi športnimi upi izbrali tri izjemne posameznike, ki so prejeli priznanje Talent leta 2017. Prestižno priznanje je letos prejel tudi naš šahist Vid Dobrovoljc, ki je v lanskem letu ob treh naslovih državnega prvaka osvojil še prvo novomeško evropsko medaljo, saj je bil 2. na evropskem prvenstvu mladincev do 18 let v hitropoteznem šahu. Tudi v letu 2018 nadaljuje z izvrstnimi dosežki: čeprav se je sezona šele dobro začela, je že osvojil dva nova naslova državnega prvaka. Ves ta čas je bil Vid Dobrovoljc stalen član slovenske kadetske in mladinske šahovske reprezentance. Je tudi prejemnik občinske štipendije za nadarjene in ambasador Štukljevega leta športa 2018 v Novem mestu, ob vseh tem pa še odličnjak na novomeški gimnaziji.