V Termah Čatež je med 27. 9. in 1. 10. 2023 potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu. Številčno ekipo je na tekmovanju imelo tudi naše društvo. Pod budnim očesom trenerja Maja Zirkelbacha so na tekmovanju nastopili:

– Lara Pajtler (G10) 33. mesto na pospešenem in 29. mesto na hitropoteznem prvenstvu,

– Jakob Tešar (O12) 88. mesto na pospešenem in 74. mesto na hitropoteznem prvenstvu,

– Lovro Tiran (O12) 83. mesto na pospešenem in 64. mesto na hitropoteznem prvenstvu,

– Jurij Hudoklin (O14) 54. mesto na pospešenem prvenstvu,

– Pavel Radež (O14) 69. mesto na pospešenem in 63. mesto na hitropoteznem prvenstvu,

– Zoja Ficko (G14) 29. mesto na pospešenem prvenstvu,

– Rok Lavrič (O16) 52. mesto na hitropoteznem prvenstvu,

– Tjaša Pajek (G18) 6. mesto na pospešenem in 11. mesto na hitropoteznem prvenstvu.

Vsi rezultati: https://chess-results.com/tnr797291.aspx

Številno ekipo pa smo imeli tudi v vrstah sodnikov in ostalega osebja. Robert Rudman in Jernej Zupančič sta na tekmovanju sodelovala kot sodnika, Luka Rifelj je bil uradni fotograf prvenstva, Andreja Dobrovoljc pa je skrbela za prenos partij v živo.