Ta teden bi morali zaključiti letošnjo sezono Dolenjske kadetske šahovske lige in razglasiti skupne zmagovalce (začasni vrstni red je v prilogi). Zaradi razmer okoli nas bo to tekmovanje žal odpadlo. Klubi soorganizatorji lige (ŠD Kočevje, ŠK Trebnje, ŠK Triglav Krško in ŠD KRKA Novo mesto) smo se odločili, da v teh razmerah ne moremo vztrajati pri izvedbi preostalih turnirjev v tem šolskem letu. Kdaj se bodo otroci vrnili v šole, sploh ni znano, ko pa se bo to zgodilo, bo pri vseh prednost imelo pospešeno pridobivanje ocen in zaključek šolskega leta.

Vseeno pa bomo poskrbeli za zaključek lige – finalni turnir in razglasitev najboljših bo tako organiziran jeseni 2020. Resda bo takrat že novo šolsko leto, ampak šahisti in šahistke bodo še vedno v isti starostni kategoriji. Prepričani smo, da je to v dani situaciji najbolj športna rešitev za vse!

Hvala za razumevanje in lep pozdrav – ostanite zdravi!