V Indiji se je danes zaključila 44. šahovska olimpijada. V odprti konkurenci je prvo mesto osvojila odlična ekipa Uzbekistana, ki je ta izjemen rezultat uspel z ekipo s povprečno starostjo le 20 let. Na drugo mesto so se uvrstili Armenci, tretja pa je bila druga ekipa Indije, ki so jo sestavljali mladi zvezdniki države gostiteljice.

V ženski konkurenci so slavile šahistke iz Ukrajine, druge so bile Gruzijke, tretje pa prva ekipa Indije.

Slovenska moška ekipa v sestavi Matej Šebenik, Jan Šubelj, Jure Borišek, Boris Markoja in Vid Dobrovoljc je tekmovanja končala na 50. mestu med 187. reprezentancami. Novomeščan in naš nekdanji član Vid Dobrovoljc je za ekipo odigral 9 partij in iztržil 5,5 točk.

Slovenska ženska ekipa v postavi Laura Unuk, Zala Urh, Lara Janželj, Teja Vidic in Monika Rozman pa je na koncu zasedla 35. mesto med 162. ekipami.

Celotne rezultate si lahko ogledate na: https://chess-results.com/tnr653631.aspx?lan=1&art=0&flag=30

Vabljeni tudi k ogledu vseh fotografij: https://www.flickr.com/photos/fide/albums

Foto: Lennart Ootes in Mark Livshitz